Pierwsze miejsce Oli na ogólnopolskim przeglądzie piosenki!

Aleksandra Płatek, uczestniczka zajęć wokalnych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podopieczna Pani Zofii Szpikowskiej zajęła I miejsce na XX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej Dreptak 2018. Impreza organizowana była 11 maja 2018 r. przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

Serdecznie gratulujemy!!!

XIX Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację"

W dniu 15.05.2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym domu Kultury i Sportu w Wieluniu został zorganizowany XIX Konkurs turystyczno – geograficzny „Poznaj Chorwację”. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Towarzystwem Polsko Chorwackim „Jadransko – Wieluń” oraz Starostwem Powiatowym w Wieluniu. Po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych jury w składzie: Paweł Packi, Grażyna Kałczak, Włodzimierz Kałczak wyłoniło finałową jedenastkę uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wieluńskiego, którzy zostali zakwalifikowani do II części konkursu gdzie wszyscy odpowiadali pisemnie na te same pytania.
Wyniki XIX edycji konkursu „Poznaj Chorwację”:
1. Dominika Wodziak I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
2. Natalia Smorawa I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
3. Daria Karbowiak I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
4. Katarzyna Łęgosz I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
5. Mikołaj Machelski I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji kolejnej edycji konkursu.

XIII Międzypowiatowe Spotkania Młodych Keyboardzistów w PMDKiS

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu 11 maja odbyło się 13. Międzypowiatowe Spotkanie Młodych Keyboardzistów. Podczas wydarzenia przeprowadzono eliminacje do VI Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku 7 czerwca 2018. W eliminacjach brali udział przedstawiciele: Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Komornikach, Szkoły Podstawowej w Mierzycach, Wołczyńskiego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej w Siemkowicach, Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim. Uczestnicy byli podzieleni na następujące kategorie wiekowe:
- Klasy I-III
- Klasy IV-VI
- Klasy VII i gimnazjaliści
- Szkoły ponadgimnazjalne

Jury w składzie Grażyna Bakalarczyk – nauczycielka muzyki, przewodnicząca, Andrzej Freus – nauczyciel muzyki, Szymon Kokociński – absolwent Akademii im. J. Długosza w Częstochowie po przesłuchaniu 22 wykonawców przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Z wynikami konkursu można zapoznać się wchodząc w zakładkę KONKURSY.

Wokalistki z PMDKiS po konkursach w Łodzi

W Bałuckim Ośrodku Kultury w dniach 18-21 kwietnia 2018 r. odbył się X Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży PIĘCIOLINIA MARZEŃ. W festiwalu wzięła udział wychowanka Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podopieczna Pani Zofii Szpikowskiej - Aleksandra Płatek zajmując najwyższe z możliwych I miejsce. Z kolei 22 kwietnia wokalistki z naszej placówki wzięły udział w I etapie Konkursu Piosenki WYGRAJ SUKCES - kwalifikacjach wstępnych, które odbyły się w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, gdzie wyróżnienie zdobyła Adrianna Włodarczyk, a Hanna Włodarczyk oraz Aleksandra Płatek zakwalifikowały się do II etapu - kwalifikacji regionalnych. Gratulujemy! 

IV Festiwal Tańca Towarzyskiego - Wieluń 2018

Po raz czwarty wieluńska hala sportowa WOSiR wypełniona była tancerzami uczęszczającymi na zajęcia do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. zaprezentowali oni swoje umiejętności na Festiwalu Tańca Towarzyskiego. Podziwiać można było pary różnych grup wiekowych, począwszy od najmłodszych 6 -cio latków po najstarszych w wieku 15 lat. Prezentowali oni różne style tańca towarzyskiego. 
Ponadto w festiwalu zaprezentowały się grupy taneczne tańca nowoczesnego oraz tańca New Dance, które prowadzą Panie Grażyna Kaczmarek oraz Edyta Kapral. Gośćmi imprezy, a zarazem dużą atrakcją były występy par: Huberta Krysztofińskiego i Pauliny Paproty oraz Patryka Nowaka i Aleksandry Lipskiej. Po raz kolejny gościnnie zaprezentowała się grupa tańca Latin Solo z Body Desing. Koordynatorem festiwalu był Pan Rafał Janecki. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom wspaniałych występów!

IV Festiwal Tańca Towarzyskiego - FILM

Gra miejska 2018 "Wieluń dla niepodległej"

W piątek 6 kwietnia 2018 r. została zorganizowana przez Sejmik Młodzieży Powiatu Wieluńskiego działający przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu druga edycja Gry Miejskiej pod hasłem „Wieluń dla Niepodległej” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Uczestnikami i organizatorami była młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu wieluńskiego. Organizatorzy przygotowali i opracowali dwie trasy o długości po około 10 km każda.
Tegoroczna trasa gry miejskiej obejmowała następujące punkty:
1. Plac Legionów,
2. Tablica Józefa Piłsudskiego,
3. Baszta Męczarnia,
4. Pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego,
5. Cmentarz Wieluń – Pomnik Katyński,
6. Dworzec PKP Dąbrowa,
7. Izba Pamięci w II LO,
8. Pomnik Powstania Styczniowego;
W grze uczestniczyły czteroosobowe drużyny ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu wieluńskiego (nauczyciel i trzech uczniów)
Klasyfikacja końcowa wg zajętego miejsca w Grze Miejskiej:
1. I LO - 46 pkt. - kapitan W. Karaś,
2. ZS nr 2 - 41 pkt. - kapitan D. Skupiński,
3. ZS nr 3 - 40 pkt. - kapitan Sz. Bojer,
4. II LO - 35 pkt. - kapitan B. Karasiak,
5. KLO - 33 pkt. - kapitan W. Parzybut,
6. ZS nr 2 - 29 pkt. - kapitan K. Jegers,
7. ZS nr 2 - 28 pkt. - kapitan K. Janik,
8. ZS nr 1 - 23 pkt. - kapitan B. Jasińska.
Dziękujemy panu Hubertowi Cieśli – UKS „Załęczak” za pomoc w zorganizowaniu tegorocznej edycji Gry Miejskiej oraz dyrekcji Muzeum Ziemi Wieluńskiej za umożliwienie wejścia do Baszty Męczarnia.