Spektakl "Wieloryb" w wykonaniu grupy teatralnej z PMDKiS

W dniu 17.06.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu swoją całoroczną pracę w roku szkolnym 2018/2019 podsumowali młodzi aktorzy pracujący z panem Jarosławem Strzałą w kole teatralnym. Zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed swoimi rodzicami, znajomymi w spektaklu „Wieloryb”. Spektakl był udanym podsumowaniem całorocznej pracy młodszej grupy teatralnej działającej w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Dziękujemy za udany spektakl i zapraszamy na nasze zajęcia koła teatralnego od nowego roku szkolonego 2019/2020.

Popisy keyboardowe w PMDKiS w Wieluniu

W dniu 17.06.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu swoją całoroczną pracę w roku szkolnym 2018/2019 podsumowali instrumentaliści kół keyboardowych prowadzonych przez pana Zbigniewa Szpikowskiego. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli zaprezentować się podczas kolejnej edycji „popisów keyboardowych” na plenerowej scenie „Pod morwą”. Gratulujemy udanych występów, które prowadziła pani Zofia Szpikowska i zapraszamy na zajęcia po wakacjach.

Kolejne sukcesy - plastyczne, wokalne, instrumentalne - wychowanków PMDKiS

Prace wykonane przez podopiecznych pani Jolanty Łuczak zostały docenione na IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pejzaże" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach. Stefan Jurdziński zajął I miejsce, a Maciej Kosowski zdobył wyróżnienie.

W dniu 7 czerwca na VII Ogólnopolskim Konkursie Keyboardowym w Łodzi Kacper Smugowski oraz Antoni Dybka zdobyli wyróżnienia. Młodzi keyboardziści to podopieczni pana Zbigniewa Szpikowskiego.

Kolejny sukces ludowego zespołu wokalnego PMDKiS prowadzonego przez panią Jagodę Majtykę. Zespół zajął II miejsce na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej "Dziecko w Folklorze" zorganizowanym przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

Gratulujemy Smile i życzymy kolejnych sukcesów!

Występ wychowanków PMDKiS podczas Dni Wielunia

W dniu 15.06.2019 r. kolejny raz bardzo udanie zaprezentowali się tancerze i wokaliści z PMDKiS w Wieluniu podczas Dni Wielunia. Grupy tańca nowoczesnego przygotowane przez panią Grażynę Kaczmarek i wokaliści przygotowani przez panią Anetę Włodarczyk i Zofię Szpikowską zaprezentowali się w upalne popołudnie na scenie przy ulicy Podwale. Dziękujemy i gratulujemy udanego występu.

Srebrny Dyplom i nagroda dyrektora artystycznego festiwalu dla CHÓRU PMDKiS

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu zdobył Srebrny Dyplom w 54. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach w konkursie muzyki współczesnej. Ponadto zespół otrzymał nagrodę dyrektora artystycznego festiwalu - profesora Dariusza Dyczewskiego. Festiwal trwał od 9 do 14 czerwca. Każdego wieczoru w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbywały się koncerty otwarte dla publiczności podczas których każdy chór prezentował półgodzinny program. Jury oceniało 3 utwory wskazane przez zespół. Pobyt chóru z Wielunia trwał od 11 do 13 czerwca. Zespołowi akompaniował Zbigniew Szpikowski.

Link z czwartego dnia przesłuchań:

https://www.youtube.com/watch?v=WqFIkOoPOmc&t=167s

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej był dla nas wielkim przeżyciem. To że mogliśmy występować obok jednych z najlepszych chórów z Polski a nawet ze świata motywowało nas do tego by wypaść jak najlepiej. Każdy chór, którego słuchaliśmy robił na nas ogromne wrażenie. Każdy koncert był efektownym spektaklem - z innymi aktorami, strojami, zróżnicowanym programem, odmiennym brzmieniem.

Serdecznie dziękuję wszystkim chórzystom, rodzicom, opiekunom za pomoc w realizacji tego wyjazdu. Dziękuję wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły zrealizować udział chóru z Wielunia w festiwalu. Szczególnie dziękuję panu Jerzemu Nowakowskiemu - dyrektorowi PMDKiS za pomoc i wsparcie. Dziękuję panu Zbigniewowi Szpikowskiemu za piękny akompaniament i zaangażowanie. - Jakub Jurdziński

Ogromne GRATULACJE LaughingLaughingLaughing