Kwalifikacja chóru do finału Międzynarodowego Festiwalu w Będzinie!!!

Chór PMDKiS zakwalifikował się do finału Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Zespół brał udział w eliminacjach w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie w dniu 10 grudnia. Jury oceniało 48 wykonawców z których wyłoniło pięciu, w tym Chór PMDKiS. Przesłuchania finałowe odbędą się w dniach 10-12 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Będzinie i będą transmitowane na żywo przez internet.
Poniżej linki do strony Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie i MFKIP w Będzinie.

GRATULUJEMY!!!

Wizyta Świętego Mikołaja na zajęciach w PMDKiS

W dniach 5 i 6 grudnia 2018 podczas zajęć w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu gościł z wizytą Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Nasi wyjątkowi goście mogli obserwować zajęcia wokalne, taneczne, rytmiczne, gry na keyboardzie, zajęcia plastyczne oraz teatralne. Mikołaj częstował uczestników zajęć słodkimi prezentami, które również przekazał dla pozostałych naszych wychowanków. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie za rok.

Sukcesy wokalistów PMDKiS

XXII Gala Piosenki w Byczynie 24-25.11.2018 r.
Gratulacje dla Ania Ciupa za zdobycie III miejsca, Alicja Kołodziej i Natalia Kałuzińska za wyróżnienia.
Brawo również dla Julki Domagały, Franka Płatka, Hani i Ady Włodarczyk za super występy.

IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny ŚPIEWOBRANIE w Częstochowie za nami. Do finału spośród 90 wykonawców zakwalifikowano 22 osoby, wśród nich 5 NASZYCH. Zawładnęli 26 listopada sceną i "zgarnęli": II miejsce Ania Ciupa, Nagrodę Publiczności Kuba Wawrzyniak, Nagrodę Dyrektora Autorskiego Liceum Artystycznego ALA w Częstochowie otrzymała Aleksandra Płatek, wyróżnienie Tosia Sołtysiak. Gratulujemy Ola Kawula twoje Lipstick było super. Smile Gratulacje dla Pani Zofii Szpikowskiej za przygotowanie wokalistów. Smile

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Wyróżnienie w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ja i Król Maciuś Pierwszy" dla Marii Lamkovej, uczestniczki zajęć plastycznych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podopiecznej Pani Jolanty Łuczak. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku im. Króla Maciusia Pierwszego. Gratulujemy!

KONCERT GALOWY w dniu 18 listopada 2018 r.

W dniu 18.11.2018 r. w wieluńskim kinie „Syrena” został zorganizowany KONCERT GALOWY podsumowujący XX edycję Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej, którego organizatorem był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Podczas koncertu zaprezentowali się nie tylko zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, ale również uczestnicy koła teatralnego prowadzonego przez pana Jarosława Strzałę, chór pod kierownictwem pana Jakuba Jurdzińskiego. Całość występów została poprzedzona krótkim filmem przygotowanym przez Sejmik Młodzieży Powiatu Wieluńskiego pokazującym wywiady z mieszkańcami naszego powiatu dotyczącymi setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Wieluńskiego Domu Kultury za bardzo dużą pomoc w organizacji imprezy, panu Gabrielowi Wyględaczowi – Prezesowi Radia Ziemi Wieluńskiej za prowadzenie gali oraz wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania widowiska. Dziękujemy Pani Ewie Misiak - Redaktor Naczelnej "Kocham Wieluń" i Panu Danielowi Sibiakowi - Redaktorowi Naczelnemu Dziennika Łódzkiego za udostępnienie fotografii.

Przesłuchania wokalistów w dniu 15 listopada 2018 r.

W dniu 15.11.2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbyły się przesłuchania uczestników XX Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej. Jury w składzie:
1. Andrzej Wawrzyniak – teatrolog, muzyk, kierownik działu artystycznego w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli – przewodniczący jury
2. Grażyna Bakalarczyk – emerytowana nauczycielka muzyki Kolegium Nauczycielskiego w Wieluniu – członek
3. Zofia Szpikowska – wicedyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu - członek
4. Jarosław Strzała – nauczyciel Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu – członek
przesłuchało 73 podmioty wykonawcze i wyłoniło laureatów Festiwalu, którzy zostali zaproszeni na Koncert Galowy, który odbędzie się w dniu 18.11.2018 r. o godzinie 17.00 w Kinie „Syrena” w Wieluniu.
Lista laureatów i wykonawców zaproszonych do Koncertu Galowego znajduje się na naszej stronie.