Sukces Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej PMDKiS w Koziegłówkach!

Chór i Zespół Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zajął I miejsce w XV Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach. Przegląd miał charakter konkursu, w którym występowali soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne oraz chóry. Przesłuchania odbywały się w dwóch dniach: 5 kwietnia - soliści i 13 kwietnia - zespoły. Młodzież z Wielunia brała udział w przesłuchaniach oraz w koncercie laureatów 13 kwietnia w kościele pod wezwaniem św. Antoniego w Koziegłówkach.  Patronat honorowy nad  tym wydarzeniem objęli:  Arcybiskup dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski oraz Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego. Jury, któremu przewodniczył  ks. prof. dr hab. Kazimierz Szymonik  - specjalista dyrygentury chóralnej, wykładowca akademicki, muzykolog, laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych, przesłuchało 55 podmiotów wykonawczych łącznie około 600 osób. Chór i Zespół Muzyki Dawnej wykonał dwie pieśni w autorskim opracowaniu: Per crucem i Psalm XXV. 

GRATULUJEMY! SmileLaughingSmile

XI Przegląd Młodych Instrumentalistów z nagrodami

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. w Aleksandrowie Łódzkim odbył się XI Wojewódzki Przegląd Młodych Instrumentalistów. Młodzi instrumentaliści, podopieczni Pana Zbigniewa Szpikowskiego powrócili z nagrodami.

Antoni Dybka zajął II miejsce (kat. wiekowa IV - VI)

Karolina Betka zajęła III miejsce (kat. wiekowa VII kl. SP i gimnazjum)

Kacper Smugowski zajął III miejsce (kat. wiekowa VII kl. SP i gimnazjum)

Gratulujemy!

Koncert Pasyjny 2019

W dniu 7.04.2019 r. w kościele Ojców Franciszkanów w Wieluniu odbył się kolejny Koncert Pasyjny w wykonaniu chóru i zespołu muzyki dawnej z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Pomysłodawcą kolejnej już edycji koncertu był pan Jakub Jurdziński, który jest dyrygentem chóru i opiekunem zespołu muzyki dawnej. Dzisiejszy koncert został nagrodzony gromkimi brawami świadczącymi o wyjątkowym poziomie wykonawców. Koncert prowadził pan Włodzimierz Sygulski, a akompaniował pan Zbigniew Szpikowski. Dziękujemy i życzymy kolejnych równie udanych koncertów.

XX Konkurs turystyczno - geograficzny "Poznaj Chorwację"

W dniu 2.04.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbyła się dwudziesta jubileuszowa edycja konkursu turystyczno – geograficznego „Poznaj Chorwację”. Jury w składzie Pan Paweł Packi, Pan Włodzimierz Kałczak i Pan Jerzy Nowakowski po części pisemnej wytypowało 10 laureatów do drugiego etapu – części ustnej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie jego laureatom. Wyniki konkursu zamieszczone są na naszej stronie internetowej w zakładce konkursy. Podczas części finałowej honorowymi członkiniami jury były: Pani Marta Strzelecka Tokarska – laureatka pierwszej edycji konkursu i Dominika Wodziak – laureatka kilku ostatnich edycji konkursu. Gościem honorowym tegorocznego konkursu był ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Pan Tomislav Vidošević w towarzystwie Starosty Wieluńskiego Pana Marka Kielera. Konkurs obserwowali również przebywający w Wieluniu goście z zaprzyjaźnionych chorwackich szkół z Varaždinu, Ludbregu. Dziękujemy pracownikom PMDKiS oraz Sejmikowi Młodzieży Powiatu Wieluńskiego za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

XV Festiwal Piosenki Optymistycznej i Turystycznej

W dniu 22.03.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się XV Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Optymistycznej i Turystycznej "Piosenka z uśmiechem". Jury w składzie: Pani Grażyna Bakalarczyk, Pani Dorota Staszak, Pani Zofia Szpikowska i Pan Marcin Wolniak przesłuchało i oceniło ponad 80 solistów w czterech kategoriach wiekowych. Protokół z festiwalu dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce konkursy. Nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wręczali wicestarosta wieluński Pan Krzysztof Dziuba, członek zarządu Powiatu Wieluńskiego Pan Jakub Jurdziński oraz przewodniczący komisji edukacji i bezpieczeństwa Rady Powiatu w Wieluniu Pan Robert Grabowski. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji festiwalu. Dziękujemy wszystkim pracownikom PMDKiS za przygotowanie i przeprowadzenie festiwalu.

Kolejność przesłuchań XV Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Optymistycznej i Turystycznej w dniu 22 marca 2019 r.

XV Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Optymistycznej i Turystycznej „Piosenka z uśmiechem” - 22.03.2019 r.

Uwaga!  ZMIANA MIEJSCA FESTIWALU

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu,
ul. 3 Maja 29

Program festiwalu

8.15 – 9.45 – przesłuchania solistów: kat. I, sala widowiskowa (I piętro)

10.15 – wręczenie nagród: kat. I, sala nr 6 (parter)

10.00 - 12.00przesłuchania solistów: kat. II, sala widowiskowa (I piętro)

12.20 – wręczenie nagród: kat. II, sala nr 6 (parter)

12.15 - 13.45przesłuchania solistów: kat. III, sala widowiskowa (I piętro)

13.45 – 14.30 -  przesłuchania solistów: kat. IV, sala widowiskowa (I piętro)

ok. 14.50 - wręczenie nagród: kat. III i IV, sala widowiskowa (I piętro)

Uwaga!

Podane godziny są godzinami orientacyjnymi. Mogą one zmienić się w trakcie trwania festiwalu.

LISTA UCZESTNIKÓW do pobrania!!!