Piąty dzień półkolonii w PMDKiS

Dziś już ostatni dzień pierwszego turnusu półkolonii w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Dziś kontynuowane były zajęcia z ceramiki podczas, których zostały pomalowane wcześniej wykonane i wypalone prace. Dziś ponownie uczestnicy zajęć mieli możliwość uczenia się śpiewania nowych piosenek z panią Zofią Szpikowską oraz tańczenia z panem Rafałem Janeckim. Dziś również odwiedzili nas strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, którzy pokazali wyposażenie samochodu ratowniczego oraz zademonstrowali sposób gaszenia pożarów. Ostatnimi zajęciami tego turnusu były zajęcia sportowe prowadzone przez panie Aleksandrę Marcinkowską Duda i Maję Szerszeń oraz panów Marka Stasiak i Damiana Orłowskiego. Dziękujemy uczestnikom pierwszego turnusu za skorzystanie z naszej oferty letniego wypoczynku i życzymy radosnych, pogodnych, bezpiecznych wakacji.

Czwarty dzień półkolonii w PMDKiS w Wieluniu

W kolejnym dniu półkolonii organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu gościliśmy w gospodarstwie agroturystycznym państwa Wandy i Piotra Lewików w Strobinie. Uczestnicy wyjazdu byli na spacerze nad rzeką Wartą, mogli korzystać z różnych form zabawy w wiejskim gospodarstwie m.in. z kąpieli w dużym dmuchanym basenie.

Trzeci dzień półkolonii w PMDKiS w Wieluniu

Kolejny dzień półkolonii w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu za nami. Dziś uczestnicy półkolonii pod opieką nauczycieli PMDKiS odwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej, gdzie uczestniczyli w warsztatach, zwiedzali ekspozycję w muzeum oraz zwiedzali centrum Wielunia z przewodnikiem połączone z wejściem na basztę Męczarnia. Druga część dzisiejszego dnia to gry i zabawy sportowe prowadzone przez panów Dariusza Fitasa i Rafała Domagałę oraz zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Jolantę Łuczak przy pomocy pani Beaty Zandman.

Drugi dzień półkolonii w PMDKiS w Wieluniu

W drugim dniu półkolonii organizowanych przez PMDKiS w Wieluniu zorganizowana została wycieczka do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy wycieczki brali udział w zajęciach ekologicznych w Ośrodku „Nadwarciański Gród”, gdzie również mogli na sportowo spędzić czas z nauczycielami PMDKiS – panami Rafałem Dudzińskim i Tomaszem Stępniem. Mogliśmy się przeprawić promem przez rzekę Wartę i dotrzeć do źródełka „Objawienie”. W imieniu uczestników wycieczki dziękuję za pomoc pani Joannie Mencfel i panu Zbigniewowi Szpikowskiemu – nauczycielom PMDKiS. Fotorelacja z dzisiejszego wyjazdu została wykonana przez Julkę i Igora – uczestników koła fotograficznego działającego w PMDKiS w Wieluniu

Półkolonie w PMDKiS w Wieluniu

Od dziś w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu pomimo deszczowej pogody rozpoczęły się półkolonie, w których uczestniczy 24 osobowa grupa dzieci. W dniu dzisiejszym – 29.06.2020 r. odbywały się zajęcia warsztatowe z ceramiki, tańca oraz wokalne. Po obiedzie udaliśmy się do wieluńskiego kina „Syrena” na film pt. „Naprzód”.

Nagrania podsumowujące pracę chóru w czasie pandemii

"Parce Domine" w wykonaniu chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu


"Pater noster" w wykonaniu chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu


"Suplikacje" w wykonaniu chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu

 

 

Zajęcia kół i sekcji PMDKiS

Jedne z ostatnich zajęć koła plastycznego w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu prowadzonego przez panią Jolantę Łuczak, chóru – prowadzonego przez pana Jakuba Jurdzińskiego oraz jedne z pierwszych zajęć z pływania po okresie zawieszenia z panem Tomaszem Golańskim. Pomimo zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach nasze koła i sekcje zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa wznowiły swą działalność stacjonarną od 18.05.2020 r. Zapraszamy po wakacjach na zajęcia do PMDKiS Laughing Pełna oferta zajęć znajduje się na naszej stronie internetowej.

Wyróżnienie Jevy Rakovych w ogólnopolskim konkursie plastycznym

JEVA RAKOVYCH uczestniczka zajęć plastycznych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, podopieczna pani Jolanty Łuczak, zdobyła WYRÓŻNIENIE w XXIV Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest" z tematem przewodnim "Bajkowe Czary - Mary" w dziedzinie plastyki.

Gratulujemy Smile