"Tanecznym pociągiem w stronę jesieni"

W dniu 17.10.2018 r. w hali WOSiR w Wieluniu odbyła się kolejna edycja tanecznej zabawy integracyjnej zorganizowanej przez Sejmik Młodzieży Powiatu Wieluńskiego działający przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Młodzież wieluńskich szkół ponadpodstawowych: I LO, II LO, KLO, ZS nr 1, ZS nr 2 zaprezentowała zaproszonym dzieciom z II i III klas wieluńskich szkół podstawowych znane tańce (polonez, macarena, zorba, belgijka, zumba), a następnie wspólnie tańczyli pod czujnym okiem Pani Aleksandry Marcinkowskiej Dudy przy pomocy pana Rafała Janeckiego i Pana Leszka Charko. Dziękujemy młodzieży Sejmiku Powiatu Wieluńskiego za przygotowanie i prowadzanie imprezy.

Informacja dotycząca piątkowych zajęć wokalnych

Informujemy, że w piątek (5 października 2018 r.) zajęcia ludowego zespołu wokalnego prowadzone przez Panią Jagodę Majtykę odbędą się w godzinach od 15.30 do 17.10.

Święto pieczonego ziemniaka w PMDKiS

W dniu 19.09.2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu została zorganizowana kolejna edycja imprezy plenerowej "Święto pieczonego ziemniaka". Tradycyjnie już podczas imprezy uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak: czesanie fryzur, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, różne formy zabaw tanecznych, pogadanka z funkcjonariuszami policji na temat bezpieczeństwa na drodze, konkursy, pokaz modeli samolotów oraz poczęstować się ziemniakami z kuchni polowej z serem. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji kolejnej edycji pikniku.

Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Powiat Wieluński otrzymał

z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

dofinansowanie na zadanie pn.

„Termomodernizacja budynku Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu oraz przebudowa wewnętrznej instalacji CO”

Łączna wartość otrzymanego dofinansowania w postaci dotacji i pożyczki wynosi 243.942,00 zł

Termin zakończenia realizacji zadania ustalony został na 31.10.2017 r.