"Poszukujemy wokalnych perełek"

W dniu 20.02.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zorganizowana została XV edycja akcji pn. "Poszukujemy wokalnych perełek". Jury w składzie: Zofia Szpikowska, Aneta Włodarczyk, Katarzyna Panaszek, Julia Zadworna, Aleksandra Płatek oceniło i wyłoniło laureatów w czterech kategoriach wiekowych. Wyniki z przesłuchań znajdują się na naszej stronie internetowej. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszej oferty.

Warsztaty gry na DJEMBE

W dniu 15.02.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbyły się otwarte warsztaty nauki gry na DJEMBE, które prowadził Pan Szymon Kokociński. Wszystkich zainteresowanych tą formą zajęć zapraszamy do zapisywania się w sekretariacie PMDKiS do maja 2019 r. Zajęcia planujemy rozpocząć od 1 września 2019 – raz w tygodniu przez cały rok szkolny 2019/2020.

BAL WALENTYNKOWY w PMDKiS

W dniu 14.02.2019 r. w sali tanecznej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zorganizowany został Walentynkowy Bal Karnawałowy prowadzony przez nauczycieli tańca PMDKiS panią Grażynę Kaczmarek i pana Rafała Janeckiego przy pomocy pani Danieli Danieli Laskowskiej i pana Zbigniewa Szpikowskiego. Piękne kostiumy, muzyka i prowadzone zabawy taneczne zapewne długo pozostaną w pamięci uczestników.

XX Wojewódzki Konkurs Plastyczny

W dniu 14.02.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu dokonano uroczystego podsumowania i wręczenia nagród w XX jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. "Zadziwia mnie lub zachwyca". Podsumowania dokonały jurorki konkursu - nauczyciele plastyki panie Jolanta Łuczak i Jadwiga Rosołowska. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili instrumentaliści przygotowani przez pana Zbigniewa Szpikowskiego: Maria Stasiak, Marcin Krawczyk i Kacper Smugowski oraz wokalistki przygotowane przez panią Zofię Szpikowską - Maja Ciach, Ada Włodarczyk i Hania Włodarczyk. Gratulujemy zwycięzcom konkursu, którego wyniki znajdują się na naszej stronie internetowej.

Galeria prac:

Feryjne wycieczki z PMDKiS

W środę 13.02.2019 r. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu zorganizował wycieczkę do Łodzi. Podczas wyjazdu uczestnicy wycieczki byli na spektaklu pt. "My psy" w Teatrze Nowym, a następnie przebywali w aquaparku "Fala".
Z kolei w dniu 18.02.2019 r. odbyła się edukacyjna wycieczka do Wrocławia. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS gdzie również uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników "Hydropolis". Następnym punktem programu była przeprawa nad rzeką Odrą kolejką "Polinka". Dzięki pięknej pogodzie uczestnicy wyjazdu podziwiali rozległą panoramę Wrocławia z najwyższego apartamentowca w Polsce - tarasu widokowego Sky tower. Dziękujemy za udział w wycieczce i pomoc pracowników PMDKiS w jej zorganizowaniu i przeprowadzeniu.

Kolejność przesłuchań XV Feryjnej Akcji "Poszukujemy wokalnych perełek"

Kolejność przesłuchań XV Feryjnej Akcji "Poszukujemy wokalnych perełek" w dniu 20 lutego 2019 r.

Orientacyjne godziny przesłuchań:

  • 10.00 – 10.30  przesłuchania konkursowe kategoria: kl. VII, VIII i kl. III gimnazjum oraz kategoria: szkoły ponadpodstawowe
  • 10.30 – 11.00  przesłuchania konkursowe  kategoria: przedszkolaki
    oraz kategoria: szkoły podstawowe kl. I - III
  • 11.00 – 12.00   przesłuchania konkursowe kategoria: szkoły podstawowe kl. IV – VI
  • Ok. 12.30 – ogłoszenie wyników

LISTA UCZESTNIKÓW do pobrania!!!

XX Turniej Młodych Fizyków i XVIII Turniej Młodych Chemików w PMDKiS

W dniu 12.02.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się XX Jubileuszowy Zimowy Turniej Młodych Fizyków pt. „FIZYKA W DOŚWIADCZENIACH” i XVIII Turniej Młodych Chemików. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom. Protokoły obu konkursów znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce konkursy. Dziękujemy za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursów paniom Zenonie Sojeckiej i Elżbiecie Wieloch - Kostrzewie prowadzącym koła młodych fizyków i chemików PMDKiS w Wieluniu.