Początek maja pełen sukcesów wychowanków PMDKiS

Na początku maja wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu mogli sprawdzić swoje zdolności biorąc udział w festiwalach, przeglądach, konkursach.

W dniu 8 maja 2019 r. w XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej "Czym dla wojska jest piosenka", który odbył się w Lublińcu wokaliści wywalczyli następujące miejsca: I miejsce - Julia Domagała, I miejsce - Hanna Włodarczyk, II miejsce - Maja Ciach.
Dwa dni później 10 maja, podczas XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej Dreptak 2019 Aleksandra Płatek zajęła I miejsce, a Franciszek Płatek zajął III miejsce. Ponadto Aleksandra Płatek oraz Hanna Włodarczyk uzyskały kwalifikacje do II etapu konkursu piosenki "Wygraj Sukces".
Młodzi wokaliści to podopieczni Pani Zofii Szpikowskiej.

Również 10 maja, Ludowy Zespół Wokalny Pani Jagody Majtyki zajął II miejsce w Międzypowiatowym Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Ostrówku.

Oprócz sukcesów wokalnych mogliśmy się również cieszyć z sukcesu plastycznego. Oliwia Lasota podopieczna Pani Joanny Dudek zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zając Wiosenny", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów SmileSmileSmile