Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Tenisie Stołowym w ramach Licealiady 2019/20

W dniu 12.12.2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Tenisie Stołowym rozgrywane w ramach Licealiady 2019/20. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego przed dziewczętami z I Liceum Ogólnokształcącego. W rywalizacji chłopców zdecydowanie wygrali reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego przed chłopcami z Zespołu Szkół nr 2. Dwie pierwsze drużyny reprezentować będą powiat wieluński na Półfinałach Mistrzostw Województwa, które odbędą się 16.12.2019 r. (chłopcy) oraz 17.12.2019 r. (dziewczęta) w Zduńskiej Woli.

Wyniki szczegółowe

Wojewódzka Liga Mini Siatkówki - turniej eliminacyjny 2020

Z kompletem zwycięstw rozpoczęły zawodniczki drużyny WKS MOS I w składzie: MARTYNA JANAS, ANNA MALIKOWSKA, AMELIA MŁYNARCZYK, WIKTORIA SZKUDLAREK (trener A.Górny) TURNIEJ ELIMINACYJNY WOJEWÓDZKIEJ LIGI MINI SIATKÓWKI edycji 2020 roku w TOMASZOWIE MAZOWIECKIM w dniu 8.12.2019 roku.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szachach Drużynowych w ramach Licealiady 2019/20

W dniu 05.12.2019 r. w budynku Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szachach Drużynowych w ramach Licealiady 2019/20. W turnieju udział wzięło 5 reprezentacji z wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Tytuł mistrzowski obroniła reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, która awansowała do Finału Mistrzostw Województwa. Sędzią głównym zawodów był pan Waldemar Wolniaczyk.

Wyniki szczegółowe

Finał Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej Chłopców i Dziewcząt w ramach Licealiady 2019/20

W Łodzi (chłopcy) i w Piotrkowie Trybunalski (dziewczęta) odbyły się finały Mistrzostw Województwa w piłce ręcznej w ramach Licealiady 2019/20. Bardzo dobrze spisali się chłopcy z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu, którzy wywalczyli tytuł wicemistrza województwa, którzy przegrali mecz finałowy z Łodzią.
Czwarte miejsce wywalczyły reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia, które w meczu o trzecie miejsce uległy Pabianicom.

Wyniki szczegółowe

Andrzejkowy Turniej Minisiatkówki

W dniu 30.11.2019 r. w sali gimnastycznej ZS-P w Wierzchlesie odbył się ANDRZEJKOWY TURNIEJ MINI SIATKÓWKI "4" dziewcząt kl. VI i mł. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z trzech ośrodków mini siatkówki: 3 - LIBERO PAJĘCZNO; 2 - WKS WIELUŃ; 2 - MOS WIERZCHLAS.
Kolejność końcowa:
I - WKS I Wieluń (Julia Mostowa, Magda Pękala, Julia Urbanek, Lena Włodarska)
II - MOS I Wierzchlas (Martyna Janas, Anna Malikowska, Amelia Młynarczyk, Oliwia Sakowska)
III - LIBERO I Pajęczno (Nikola Bęben, Patrycja Łakoma, Amelia Noremberg, Karolina Tondel)
IV - LIBERO II Pajęczno
V - WKS II Wieluń
VI - LIBERO III Pajęczno
VII - MOS II Wierzchlas
Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.
Dziękujemy panu Arkadiuszowi Górnemu - nauczycielowi PMDKiS za przygotowanie i zorganizowane turnieju.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych w Szachach

W dniu 29.11.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych w Szachach w ramach rozgrywek Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Wyniki rywalizacji w kategorii "Igrzyska Dzieci": 1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu, 2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Pątnowie, 3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Wierzchlesie.
W kategorii "Igrzyska Młodzieży Szkolnej" - 1 miejsce Szkoła Podstawowa w Skomlinie, 2 miejsce Szkoła Podstawowa w Krzyworzece. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych, które odbędą się w dniu 9.12.2019 r. w PMDKiS w Wieluniu.

Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2019/20

W dniach 21 i 22 listopada 2019 r. w wieluńskiej hali WOSiR zostały rozegrane Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2019/20. W kategorii dziewcząt zawody wygrał zespół z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, który reprezentować będzie powiat wieluński w Finałach Mistrzostw Województwa w dniu 27.11.2019 r. w Piotrkowie Trybunalskim. W kategorii chłopców zawody wygrał zespół z Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu. Finały Mistrzostw Województwa chłopców odbędą się 28.11.2019 r. w Łodzi.

Wyniki szczegółowe

Historyczne Mistrzostwo Województwa Łódzkiego

19 listopada 2019 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał wojewódzki zawodów piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Powiat wieluński i rejon sieradzki reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Zespół w składzie: Dina Dirani, Nikola Zgarda, Kinga Więcław, Milena Kurczyk, Anna Zieleniewska, Małgorzata Buczek, Kinga Czart, Oliwia Duda, Agnieszka Gogola, Maja Małyska zdobył Mistrzostwo Województwa Łódzkiego. Jest to historyczne zwycięstwo. Na szczególne uznanie zasługuje czołowa zawodniczka - Anna Zieleniewska zdobywczyni wszystkich bramek dla swojego zespołu. Opiekunem zespołu była Beata Kowalczyk - nauczyciel wf.

Dzień później odbył się finał zawodów piłki ręcznej chłopców, w którym zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej zajął IV miejsce.

Półfinały Wojewódzkie w Piłce Ręcznej w ramach "IMS 2019-2020"

W dniu 13 listopada w Białej i 14 listopada w Zduńskiej Woli odbyły się Półfinały Wojewódzkie w Piłce Ręcznej. Najlepsze okazały się zespoły z powiatu wieluńskiego: dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu oraz chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej.

Wyniki szczegółowe chłopcy