Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szachach Drużynowych - Licealiada 2018/19

W dniu 07.12.2018 r. w budynku Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu odbyły się pierwsze Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szachach Drużynowych w ramach Licealiady 2018/19. W turnieju udział wzięło 5 reprezentacji z wieluńskich szkół ponadpodstawowych. Sędzią głównym zawodów był Pan Waldemar Wolniaczyk. W turnieju grano systemem „każdy z każdym".
 
Klasyfikacja końcowa:
1. II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu
2. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu
3. Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu
4. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
5. Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu
 
Awans do Finału Mistrzostw Województwa, które odbędą się 19.12.2018 r. w Wieluniu wywalczyła reprezentacja II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu.
Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego :
1. Bakalarczyk Jakub
2. Bakalarczyk Zuzia
3. Guzik Natalia
4. Kędzia Natalia

Opiekun drużyny - Łukasz Stasiak

Półfinały Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Pływaniu Drużynowym - Licealiada 2018/19

W dniu 05.12.2018 r. na Pływalni Krytej w Sieradzu odbyły się zawody Półfinałowe Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. W tym roku szkolnym zawody zostały rozegrane w nowej formule. Po rozegraniu sztafet pływackich na dystansie 6 x 50 metrów oraz konkurencjach indywidualnych na dystansie 50 metrów w czterech stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym zsumowano punkty za sztafety i konkurencje indywidualne i dopiero wyłoniono zwycięskie ekipy. W kategoriach dziewcząt i chłopców brązowe medale wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Reprezentacja dziewcząt: Glapa Marta, Małyska Martyna, Sobera Katarzyna, Szmigiel Katarzyna, Sztuka Julia, Zadworna Natalia. Opiekun drużyny – Karol Kostrzewa

Reprezentacja chłopców: Bednarek Grzegorz, Gorący Damian, Majchrowski Kamil, Gaj Patryk, Skrzypecki Jakub, Sobczak Dawid. Opiekun drużyny – Robert Grabowski

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym w ramach Licealiady 2018/19

W dniach 3 i 4.12.2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Organizatorami zawodów był PSZS w Wieluniu, PMDKiS w Wieluniu i Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu. W kategorii dziewcząt zawody wygrały reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, a w rywalizacji chłopców zawody wygrała reprezentacja z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

Wyniki szczegółowe dziewczęta

Wyniki szczegółowe chłopcy

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szachach rozgrywane w ramach "ID" oraz "IMS"

3 grudnia 2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu rozegrano zawody powiatowe w szachach drużynowych. Wzięło w nich udział 5 ekip z rocznika 2006 i młodszych („Igrzyska Dzieci) oraz 3 z roczników 2003-2005 („Igrzyska Młodzieży Szkolnej”). Zawody organizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu (dyr. Jerzy Nowakowski). Przygotowaniem turnieju zajął się Pan Waldemar Wolniaczyk, który jednocześnie był sędzią głównym zawodów. W ramach „Igrzysk Dzieci” zwyciężyła drużyna PSP Biała. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu.  W ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” zwycięstwo odniosła drużyna SP Skomlin. Drugie miejsce zdobyła drużyna SP 4 Wieluń. Do półfinału wojewódzkiego (12.12.2018 r. – Wieluń) awans uzyskały po dwie drużyny w każdej grupie wiekowej.

Wyniki szczegółowe

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2018/19

W dniu 30.11.2018 r. na Pływalni Krytej przy ul. POW w Wieluniu dzięki uprzejmości WOSiR zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół  Ponadgimnazjalnych w pływaniu dziewcząt i chłopców. Od tego roku Mistrzostwa Powiatu są rozgrywane w nowej formule.  Po rozegraniu sztafet pływackich na dystansie 6 x 50 metrów oraz konkurencjach indywidualnych na dystansie 50 metrów w czterech stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym zsumowano punkty za sztafety i konkurencje indywidualne i dopiero wyłoniono zwycięskie ekipy. W kategorii dziewcząt i chłopców najlepszymi okazały się reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu. Reprezentacje I Liceum i Zespołu Szkół nr 1 awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 05.12.2018 r. w Sieradzu.

Wyniki szczegółowe

Półfinał Wojewódzki w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt - "IGRZYSKA DZIECI"

W dniu 28 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Białej odbył się Półfinał Wojewódzki w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt w ramach "Igrzysk Dzieci 2018/2019". Awans do finału wojewódzkiego otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu zajmując pierwsze miejsce.

Wyniki szczegółowe

LICEALIADA 2018/19 - REPREZENTANCI ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 IM. M. KOPERNIKA W WIELUNIU MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW !!!!!!

Ogromny  sukces odnieśli podopieczni Hieronima Wolnego w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w piłce ręcznej chłopców rozgrywanych 28.11.2018 r. w Piotrkowie Trybunalskim w ramach Licealiady 2018/19. Bezapelacyjni zwycięzcy wieluńskich półfinałów przeszli przez turniej finałowy w Piotrkowie jak burza, nie odnosząc żadnej porażki i po bardzo emocjonującym meczu finałowym, zakończonym remisem, w rzutach karnych zapewnili sobie zwycięstwo !!!
W rozgrywanym dzień później w Piotrkowie Trybunalskim Finale Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt reprezentantki I Liceum im. T. Kościuszki w Wieluniu zajęły 5 miejsce.

Wyniki szczegółowe

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego dziewcząt i chłopców w Pływaniu Drużynowym

W dniu 23.11.2018 r. na Pływalni Krytej przy ul. POW w Wieluniu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego dziewcząt i chłopców w Pływaniu Drużynowym. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz WOSIR Wieluń, który bezpłatnie udostępnia pływalnię, a ratownicy pomagają w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Po rozegraniu sztafet pływackich na dystansie 6 x 50 metrów uczniowie rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansie 50 metrów w czterech stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. Każde zajęte miejsce przeliczane jest na punkty. O miejscu szkoły decyduje większa liczba punktów uzyskanych łącznie w sztafecie i wyścigach indywidualnych. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, a drugie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, a drugie reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Osjakowie.

Wyniki szczegółowe

Półfinały Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłpoców w ramach Licealiady 2018/19

W dniach 21 listopada (chłopcy) i 22 listopada (dziewczęta) w wieluńskiej hali WOSiR odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej. Rewelacyjnie spisały się w niej reprezentacje wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji chłopców, bez straty punktu wygrała drużyna z Zespołu Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu (trener Hieronim Wolny) przed Zespołem Szkół nr 1 w Wieluniu. W zmaganiach dziewcząt, po bardzo emocjonujący meczu finałowym, w którym dopiero po rzutach karnych wyłoniono zwycięzcę, wygrały dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu przed reprezentantkami Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Zwycięzcy obu turniejów awansowali do Finałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE