Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Pływaniu Drużynowym w ramach Licealiady 2019/20

W dniu 18.10.2019 r. na pływalni krytej przy ul. POW w Wieluniu dzięki uprzejmości WOSiR zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadpodstawowych w pływaniu dziewcząt i chłopców. Od zeszłego roku Mistrzostwa Powiatu są rozgrywane w nowej formule. Po rozegraniu sztafet pływackich na dystansie 6 x 50 metrów oraz konkurencjach indywidualnych na dystansie 50 metrów w czterech stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym zsumowano punkty za sztafety i konkurencje indywidualne i dopiero wyłoniono zwycięskie ekipy. W kategorii dziewcząt i chłopców najlepszymi okazały się reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu.
Reprezentacje I Liceum i Zespołu Szkół nr 1 awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 08.11.2019 r. w Łasku.
 

Dziewczęta z Osjakowa i chłopcy z Białej Mistrzami Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju rocznika 2005-2006

W dniach 17 i 18 października 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białej zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019-2020”. Organizatorem zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. W mistrzostwach dziewcząt wzięło udział 5 szkół, a chłopców - 8 szkół. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”. W kategorii dziewcząt wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Osjakowie, a w kategorii chłopców, podobnie jak w ubiegłym roku wygrali gospodarze zawodów: Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej.

Wyniki szczegółowe dziewcząt

Wyniki szczegółowe chłopców

Reprezentacja sekcji pływania PMDKiS na zawodach w Pajęcznie

13 października 2019 r. zawodnicy sekcji pływania PMDKiS reprezentowali placówkę na zawodach pływackich w Pajęcznie. Były to XVI Otwarte Mistrzostwa Pajęczna w Pływaniu. Nasi zawodnicy ścigali się z najlepszymi pływakami województwa łódzkiego z klubów z Pajęczna, Bełchatowa, Kłobucka, Łasku.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach "ID" i "IMS" 2019/2020

Dnia 16.09.2019 roku na terenie ośrodka rekreacyjnego „Zacisze” w Konopnicy odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy Michał Janik oraz koordynator SZS w Wieluniu Sylwester Wolny. Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci” i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”. W rywalizacji w ramach „Igrzysk Dzieci” startowali uczniowie z klas IV – VI, a w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” uczniowie klasy VII - VIII. Głównymi organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa w Konopnicy, PMDKiS w Wieluniu, SZS w Wieluniu. W tegorocznych zawodach  uczestniczyło 552 zawodników i zawodniczek.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych klas IV - VI na dystansie 1000 metrów  wśród 126 zawodniczek najlepszą okazała się uczennica z Ostrówka Wzgarda Sandra, a wśród 138 chłopców Wasilewski Maksymilian z SP 2 Wieluń. Pośród uczniów klas VII i VIII zwyciężyła Siwek Weronika z Mierzyc (96 zawodniczek) i Majos Brajan z Naramic (127 zawodników).

Pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek uzyskało awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywanych 25.09.2019 roku w Uniejowie.

Wyniki szczegółowe

Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Powiat Wieluński otrzymał

z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

dofinansowanie na zadanie pn.

„Termomodernizacja budynku Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu oraz przebudowa wewnętrznej instalacji CO”

Łączna wartość otrzymanego dofinansowania w postaci dotacji i pożyczki wynosi 243.942,00 zł

Termin zakończenia realizacji zadania ustalony został na 31.10.2017 r.