Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Dziewcząt w ramach "Igrzysk Dzieci 2018-2019"

W dniu 18.10.2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białej zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Dziewcząt w ramach „Igrzysk Dzieci 2018-2019”. Organizatorem zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. W mistrzostwach wzięło udział 7 szkół. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których grały systemem „każdy z każdym”. Zawody wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku.

WYNIKI

Półfinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach "Igrzysk Dzieci" i "Igrzysk Młodzieży Szkolnej" 2018/2019

Bardzo dobrze spisały się szkoły z naszego powiatu podczas Półfinału Wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywanych w ramach "Igrzysk Dzieci" i "Igrzysk Młodzieży Szkolnej". Aż trzy drużyny awansowały do Finału Wojewódzkiego, wszystkie w młodszej grupie - Igrzyskach Dzieci. W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu, a drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Osjakowa. W kategorii dziewcząt na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu. Wszystkim drużynom życzymy powodzenia podczas Finału Wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 25 października w Poddębicach. Gratulacje !!!

Sukces biegaczy z wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych w Półfinałach Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Licealiada 2018/2019

17.10.2018 r. w Łasku odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2018/19. Chłopcy z Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu z ogromną przewagą wygrali te zawody, a dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zajęły 2 miejsce i obie reprezentacje awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 25.10.2018 r. w Poddębicach. 3 miejsce w rywalizacji chłopców zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu i dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego im . J. Korczaka w Wieluniu.

WYNIKI

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Chłopców w ramach "IMS 2018-2019"

W dniu 16.10.2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Białej zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Unihokeju Chłopców w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018-2019”. Organizatorem zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. W mistrzostwach wzięło udział 6 szkół. Podobnie jak w ubiegłym roku wygrali gospodarze zawodów: Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej.

WYNIKI

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2018/19

11.10.2018 r. na obiektach WOSiR odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2018/19. W rywalizacji dziewcząt (8 x 900m) wygrały reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego przed Zespołem Szkół nr 1, a wśród chłopców (8 x 1350 m) przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 przed Zespołem Szkół nr 1. Te cztery reprezentacje awansowały do Półfinału Mistrzostw Województwa, które odbędą się 17.10.2018 r. w Łasku.

WYNIKI

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Badmintonie w ramach Licealiady 2018/19

Po raz pierwszy w historii Licealiady rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w badmintonie. Rywalizacja dziewcząt odbyła się 02.10.2018 r., a turniej chłopców 08.10.2018 r. Wszystkie mecze odbywały się w II Liceum Ogólnokształcącym.

Do turnieju dziewcząt zgłosiły się tylko drużyny z Zespołu Szkół nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego, które rozegrały między sobą mecze o złoty medal i awans do finału wojewódzkiego. Lepsze okazały się badmintonistki z Zespołu Szkół nr 1 (Maniak Milena, Rędzia Izabela, Wróbel Dajana ), które wygrały 3 : 0. Opiekunem drużyny z ZS NR 1 jest Marek Stasiak.

W turnieju chłopców udział wzięło 5 drużyn z wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcę wyłoniono grając systemem „każdy z każdym". Zwycięzcami turnieju okazała się reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 (Blabuś Przemysław, Czarnogredzki Jakub, Golański Błażej), która nie przegrała żadnego meczu i awansowała do finału wojewódzkiego. Opiekunem drużyny jest Marek Stasiak.

WYNIKI

 

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w ramach PSZS w Wieluniu

W dniu 9 października 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieluniu odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego organizowanego w ramach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Wieluniu. Przewodniczący PSZS pan Marek Stasiak wspólnie z koordynatorami w poszczególnych poziomach rywalizacji tzn. "Igrzyska dzieci" - pan Michał Janik, "Igrzyska Młodzieży Szkolnej" - pan Sylwester Wolny i "Licealiada" - pan Dariusz Fitas ogłosili wyniki za rok szkolny 2017/2018. Starosta Wieluński pan Andrzej Stępień i naczelnik wydziału Edukacji Kultury Sportu i Promocji pan Zenon Kołodziej wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i puchary. Szczegółowe wyniki współzawodnictwa znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w zakładce Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w bieżącym roku szkolnym.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Licealiady 2018/2019

W dniu 20.09.2018 r. poznaliśmy mistrzów powiatu wieluńskiego szkół ponadgimnazjalnych w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody odbyły się na obiektach WOSiR-u w okolicy stadionu w „lasku”. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 m. a chłopcy 1500 m.
Wśród dziewcząt wygrała Kinga Bernaś z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu przed Beatą Kurpet z ZS 1 i Agnieszką Marciniak z I LO (88 uczestniczek). 
Wśród chłopców poza zasięgiem rywali  byli  reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu. Po raz pierwszy w historii Licealiady zajęli 3 pierwsze miejsca. Wygrał Damian Skupiński przed Szymonem Modrzejewskim i Jakubem Płóciennikiem (95 uczestników).
Pierwszych pięć dziewcząt i 5 chłopców będą reprezentować powiat wieluński na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych - 27.09.2018 r. w Uniejowie, które będą jednocześnie sportową inauguracją roku szkolnego 2018/19.
Punktacja drużynowa (punktowane 100 miejsc):
DZIEWCZĘTA:
1. Zespół Szkół nr 1                             96 pkt.
2. I Liceum Ogólnokształcące                    85 pkt.
3. II Liceum Ogólnokształcące                   73 pkt.
4. Zespół Szkół nr 3                                 50 pkt.
5. Zespół Szkół nr 2                                 30 pkt.
6. Katolickie Liceum Ogólnokształcące         7pkt.
CHŁOPCY :
1.     Zespół Szkół nr 2                         97 pkt.
2.     Zespół Szkół nr 1                             82 pkt.
3.     I Liceum Ogólnokształcące                75 pkt.
4.     Zespół Szkół nr 3                             66 pkt.
5.     II Liceum Ogólnokształcące               25 pkt.
6.     Katolickie Liceum Ogólnokształcące     2 pkt.
 
WYNIKI SZCZEGÓŁOWE:

Turniej piłki ręcznej młodzików Wenta Cup

W dniu 15.09.2018 r. drużyna MKS PMDKiS uczestniczyła w turnieju piłki ręcznej Wenta Cup w Libiążu. Zespół zdobył V miejsce na 8 startujących drużyn. A oto osiągnięte wyniki:
MKS PMDKiS Wieluń - Viret Zawiercie 7:8
MKS PMDKiS Wieluń - PMOS Chrzanów 5:12
MKS PMDKiS Wieluń - Czwórka Libiąż 12:5 
MKS PMDKiS Wieluń - PMOS Trzebinia 13:2
W meczu o V miejsce wieluński zespół wygrywa z  PMOS 2 Chrzanów.