XIX Feryjny turniej tenisa stołowego - 19.02.2019 r.

W dniu 19.02.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się XIX Feryjny turniej tenisa stołowego, w którym brali udział niezrzeszeni w klubach sportowych tenisiści ze szkół podstawowych. Dziękujemy nauczycielom PMDKiS: Pani Wandzie Lewik i Panom Piotrowi Owczarkowi i Tomaszowi Stępniowi za przeprowadzenie tego konkursu. Nagrody zwycięzcom wręczał Wicestarosta Wieluński Krzysztof Dziuba i Naczelnik wydziału Edukacji Kultury Sportu i Promocji - Zenon Kołodziej.

Feryjny Turniej Piłki Siatkowej dla Szkół Ponadpodstawowych - 12.02.2019 r.

W dniu 12 lutego 2019 r. odbył się Feryjny Turniej Piłki Siatkowej dla Szkół Ponadpodstawowych organizowany przez PMDKiS na sali gimnastycznej II LO w Wieluniu. W turnieju brało udział ok. 50 osób, dziewcząt i chłopców z II LO, ZS nr 1 oraz ZS nr 2 w Wieluniu. Wyniki końcowe:
1m - Drużyna ABSOLWENTÓW
2m - MAGIC TEAM
3m - ZS1 TEAM
4m - Drużyna ACTIMELA
5m - Drużyna BEDKAMM

Koordynatorami zawodów byli Aleksandra Marcinkowska - Duda (II LO) oraz Marek Stasiak (ZS nr1).

Turniej eliminacyjny i I turniej rundy zasadniczej WOJEWÓDZKIEJ LIGI MINI SIATKÓWKI

Po turnieju eliminacyjnym i I-szym turnieju rundy zasadniczej (oba w Łasku) WOJEWÓDZKIEJ LIGI MINI SIATKÓWKI  siatkarki MOS I w kat. "2" w składzie: MARTYNA JANAS, NATALIA NOWAK i MARIA BARGIEŁ i MOS I w kat. "3" w składzie: LENA WŁODARSKA, JULIA URBANEK, WIKTORIA PAPIERKOWSKA i OLIWIA SAKOWSKA zapewniły sobie awans (bez względu na wynik II-go turnieju rundy zasadniczej - 17.03.2019 r. w Tomaszowie Mazowieckim) do turnieju półfinałowego w Konstantynowie Łódzkim - 31.03.2019 r. Natomiast zespoły MOS II w kat. "2" - MAJA KAPICA i MAJA FRYŚ i MOS II w kat. "3" - ANNA MALIKOWSKA, AMELIA MŁYNARCZYK i JULIA MOSTOWA po wygraniu wszystkich meczy awansowały do grupy wyższej i zachowują szansę na awans.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach LICEALIADY 2018/19

22 i 23.01.2019 r. w hali WOSiR w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach LICEALIADY 2018/19.
W rywalizacji dziewcząt wygrała reprezentacja z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu (trener Zygmunt Boryczka), która wyprzedziła dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu (trener Aleksandra Marcinkowska - Duda) i  awansowała do zawodów Półfinałowych Mistrzostw Województwa, które zostaną rozegrane 30.01.2019 r. w Zduńskiej Woli.
W zmaganiach chłopców również wygrali reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu (trener Zygmunt Boryczka), którzy w meczu decydującym o mistrzostwie powiatu pokonali drużynę z Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu (trener Dariusz Fitas). Obie te drużyny również awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa, które rozegrane zostaną 31.01.2019 r. w Wieluniu.

Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w szachach drużynowych w ramach Licealiady 2018/19

19 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu odbył się Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego szkół ponadpodstawowych w szachach drużynowych w ramach Licealiady 2018/19. W turnieju wzięło udział 7 drużyn. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka w Wieluniu zajmując w nim 2 miejsce, minimalnie przegrywając złoty medal z I LO im. B. Prusa w Skierniewicach 1 : 3.
Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego: Bakalarczyk Jakub, Bakalarczyk Zuzia, Guzik Natalia, Kędzia Natalia
Opiekun drużyny: Łukasz Stasiak

Wyniki szczegółowe

Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w tenisie stołowym chłopców w ramach Licealiady 2018/19

19 grudnia 2018 r. w Zelowie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego szkół ponadpodstawowych w tenisie stołowym chłopców w ramach Licealiady 2018/19. W turnieju udział wzięło 11 drużyn. Rewelacyjnie spisała się reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu zajmując w nim 2 miejsce, minimalnie przegrywając złoty medal z XXXII LO Łódź 3:2. Chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu przegrali swoje mecze w grupie i zajęli miejsce 9-11.
Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu: Majtyka Kacper, Malecha Maciej, Małecki Cyprian
Opiekun : Aleksandra Marcinkowska

Wyniki szczegółowe

Finał Wojewódzki w Szachach Drużynowych w ramach "IMS" i "ID" - 18.12.2018 r.

Bardzo dobrze wypadli reprezentanci powiatu wieluńskiego podczas Finału Wojewódzkiego w Szachach Drużynowych. Zawody zostały rozegrane 18 grudnia w Zgierzu. W starszej kategorii "Igrzyskach Młodzieży Szkolnej" (rocznik 2003-2005) v-ce Mistrzem Województwa Łódzkiego została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Skomlinie w składzie: Matyjasek Michalina, Matys Krzysztof, Słonina Adam, Świątek Kamil. W młodszej kategorii - "Igrzyskach Dzieci" (rocznik 2006 i młodsi) na 6 miejscu uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej, a na 10 - Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu.

Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2018/19

W dniach 12 i 13 grudnia 2018 r. w Zduńskiej Woli odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców organizowanych w ramach Licealiady 2018/19.  W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjne okazały się reprezentacje szkół wieluńskich. Reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu: Maciej Malecha, Kacper Majtyka i Cyprian Małecki pod opieką Aleksandry Marcinkowskiej wygrali te zawody, a chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zajęli 2 miejsce. Obie reprezentacje awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 19.12.2018 r. w Zelowie.
W rywalizacji dziewcząt, reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka w Wieluniu zajęły 3 miejsce, a dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu zajęły 4 miejsce.

MIKOŁAJKOWY Turniej Minisiatkówki w kategorii "2" i "3" dziewcząt

15.12.2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wierzchlesie odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ MINI SIATKÓWKI w kategorii "2" I "3" dziewcząt. Startowało po 5 zespołów "2" i "3" z Pajęczna i z Wierzchlasu. Wyniki końcowe turnieju: kategoria dwójek - I m-ce MOS Wierzchlas III (Martyna Janas i Natalia Nowak); II m-ce LIBERO Pajęczno IV (Marysia Psztyr, Julia Mesjasz i Wiktoria Kozłowska); III m-ce LIBERO Pajęczno V (Natasza Otręba i Iga Szymańska); IV m-ce - MOS W-las IV; V m-ce MOS W-las V. Kategoria trójek: I m-ce LIBERO Pajęczno III (Trawczyńska, Paradzińska, Łuszczyk) ; II m-ce MOS Wierzchlas I (Julia Urbanek, Amelia Młynarczyk, Magdalena Kuśmierek); III m-ce MOS Wierzchlas II (Lena Włodarska, Wiktoria Papierkowska, Oliwia Sakowska); IV m-ce LIBERO II; V m-ce LIBERO I. Zawody przeprowadził Arkadiusz Górny.