Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach "IMS 2017-2018"

W dniu 21.05.2018 r. na „Orliku” w Wieluniu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach „IMS 2017-2018”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz WOSIR Wieluń i Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu. W mistrzostwach wzięło udział 10 szkół, 6 w kategorii dziewcząt i 4 w kategorii chłopców. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Ostrówku, a drugie Szkoła Podstawowa w Mierzycach. Z kolei w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu, a druga była Szkoła Podstawowa w Czarnożyłach. Zespoły, które zajęły  miejsca I-II,  zagrają w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 6 czerwca 2018 r. w Burzeninie. 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Półfinał KINDER+SPORT '2' dziewcząt

W dniu 19.05.2018 r. w ŁASKU odbył się jeden z dwóch półfinałów '2' dziewcząt (drugi w Aleksandrowie Łódzkim). Bardzo udany występ zanotowały zawodniczki drużyny MOS WIERZCHLAS I w składzie: Wiktoria Papierkowska, Julia Urbanek, Lena Włodarska po wygraniu po 2 : 0 z UKS-em AS Zduńska Wola, UKS-em I Ozorków i SP I Sulejów wygrały 'swoją' grupę i uzyskały wymarzony awans do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO, który odbędzie się w Tuszynie 30.05.2018 r. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie będą jedyną wiejską drużyną nie tylko w swojej grupie wiekowej, ale jedyną w ogóle spośród dziewcząt i chłopców wszystkich kategorii wiekowych tegorocznej edycji KINDER+SPORT (razem 57 drużyn!). W finale weźmie udział wyjątkowo 9 drużyn: aż 3 - LIDER Konstantynów, 2 - ŁASKOVIA Łask, CZWÓRKA Aleksandrów Łódzki, SKRA II Bełchatów, VOLLEYTEAM I Żychlin i MOS I Wierzchlas.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców w ramach "IMS 2017-2018"

W dniu 16.05.2018 r. na obiektach przyszkolnych w Ostrówku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców w ramach „IMS 2017-2018”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa w Ostrówku. W mistrzostwach wzięło udział 6 drużyn dziewcząt i 7 chłopców. Zarówno w kat. dziewcząt jak i chłopców najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, a drugie miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mierzycach. Zespoły, które zajęły miejsca I-II wezmą udział w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 29 maja 2018 r. w Sieradzu.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Pierwszy turniej tegorocznej edycji KINDER+SPORT

W sobotę 12.05.2018 r. w nowoczesnej i robiącej wrażenie hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie pierwszy turniej tegorocznej edycji KINDER+SPORT w kategorii '2' dziewcząt. Spośród 20 startujących drużyn awans do szczebla półfinałowego uzyskali mistrzowie i wice mistrzowie 6 grup - razem 12 zespołów. Po 3 zespoły z ŁASKOVII ŁASK I MOS-u WIERZCHLAS, 2 zespoły SKRY BEŁCHATÓW i po jednym LIBERO PAJĘCZNO, WKS WIELUŃ, SPS ZDUŃSKA WOLA I UKS AS ZDUŃSKA WOLA. Zawody półfinałowe odbędą się 19.05. w ŁASKU. Z 20 drużyn podzielonych na 4 grupy do ścisłego finału awansują tylko zwycięzcy grup. MOS I - Wiktoria Papierkowska, Julia Urbanek,Lena Włodarska; MOS II - Anna Malikowska, Amelia Młynarczyk, Oliwia Sakowska; MOS III - Martyna Janas, Magdalena Kuśmierek, Julia Mostowa.

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach "IMS 2017-2018"

W dniu 14.05.2018 r. w Ostrówku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach „IMS 2017-2018”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Szkoła Podstawowa w Ostrówku. W mistrzostwach wzięło udział 5 szkół. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku, którybędzie reprezentował nasz powiat podczas półfinałów wojewódzkich w dniu 28 maja w Sieradzu.

WYNIKI

XI Masowy Bieg Uliczny "Pętla Wieluńska" - 12 maja 2018 r.

Już po raz jedenasty w Wieluniu odbył się Masowy Bieg Uliczny "Wieluńska Pętla". Współorganizatorami biegu byli Starostwo Powiatowe w Wieluniu i Gmina Wieluń. W imprezie udział wzięło, podobnie jak w ubiegłym roku ponad 400 biegaczy. W każdej kategorii wręczono dyplomy dla sześciu najlepszych osób. Ponadto wręczono nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki biegu głównego Izy Trzewik oraz nagrodę fair play dla Eryka Kalemby. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy firmie Wielton, Sraży Miejskiej w Wieluniu, Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu oraz Wieluńskiemu Domowi Kultury. 

WYNIKI (miejsca od I do VI)

WYNIKI (wszyscy)

Awans do 16 zespołów w Polsce

W majowy weekend graliśmy trzy spotkania w Głogowie które dały nam awans do 16 najlepszych zespołów w Polsce. Za 2 tygodnie w Gorzowie Wielkopolskim walczymy dalej z zespołem gospodarzy, Tarnowa oraz Lipuszy. Mieliśmy okazję spotkać również głównego bohatera filmu „Najlepszy” - Jerzego Górskiego.

Mistrzostwa Województwa w Piłce Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych - sukces ZS nr 1 w Wieluniu!

Bardzo dobrze spisali się chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu podczas finałowego turnieju Mistrzostw Województwa w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych, rozegranego  17.04.2018 r. w hali sportowej WOSIR w Wieluniu.
W stawce najlepszych drużyn z całego województwa, w tym aktualnych klubowych mistrzów Polski juniorów występujących w II LO z Bełchatowa, zajęli 2 miejsce. Nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku, ale zważywszy na zdecydowanie wyższy poziom obecnego turnieju finałowego z uznaniem możemy mówić o vice-mistrzach województwa.

Ogromne gratulacje !!!!!!!

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2017/18

W dniach 10-11.04.2018 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2017/18. Zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców bezkonkurencyjne okazały się reprezentacje Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, które reprezentować będą nasz powiat w Półfinałach Mistrzostw Województwa.

Szczegółowe informacje