Srebrny Dyplom chóru PMDKiS na Międzynarodowym Festiwalu w Międzyzdrojach

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z Wielunia zdobył Srebrny Dyplom w 53. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach w konkursie Musica Sacra. Festiwal trwał od 17 do 22 czerwca. Przesłuchania w konkursie Musica Sacra odbywały się w dniu 20 czerwca w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach. Jury w składzie: Krystyna Stańczak-Pałyga (wiceprezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie) - przewodnicząca, Prof. Rolandas Daugela (Vytautas Magnus University w Kownie), Prof. dr hab. Elżbieta Krzemińska (UMCS w Lublinie) oraz Ks. prałat dr Marian Jan Wittlieb (Proboszcz Parafii Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach) oceniało 12 chórów, które zostały zakwalifikowane do konkursu po przesłaniu nagrań w marcu bieżącego roku. Chór PMDKiS z Wielunia wykonał pięć utworów muzyki sakralnej:

Psalm 25, muz. Mikołaj Gomółka, opr. Włodzimierz Sołtysik

O Matko Miłościwa, muz. Anonim,  opr. Jacek Sykulski

Bogorodice Dievo radujsia - Anonim

Ave Maria - muz. David Hamilton

Pater noster - muz. Piotr Jańczak.

Chórowi akompaniował Zbigniew Szpikowski.

Jakub Jurdziński: chciałem bardzo serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim członkom chóru za piękny śpiew i wspaniałą postawę. Dziękuję również rodzicom i opiekunom za pomoc i wsparcie w organizacji wyjazdu na festiwal. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Zbigniewa Szpikowskiego za akompaniament i pomoc podczas wyjazdu.

Chór PMDKiS reprezentowało 30 dziewcząt. Pobyt w Międzyzdrojach trwał od 18 do 20 czerwca. Oprócz udziału w konkursie zespół brał udział w koncertach festiwalowych podziwiając znakomite chóry z Polski oraz innych krajów.