Wycieczka edukacyjna do Chorwacji 2019

W dniach 7-15 sierpnia 2019 r. 41 osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w kolejnej edukacyjnej wycieczce do Chorwacji. Podczas wyprawy mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki wysp północnej Chorwacji: Krk, Rab, Pag. Uczestnicy wycieczki mogli odpoczywać na plażach w następujących miejscowościach: Crikvenica, Novi Vinodolski, Vbrnik, Baśka, Zrce, Suha Punta, Lopar, Senj. Podczas wyprawy uczestniczyliśmy w Senjskim Letnim Karnawale w zaprzyjaźnionym z powiatem wieluńskim mieście Senj, gdzie też korzystaliśmy z gościnności miejscowej szkoły. W drodze powrotnej zwiedziliśmy stolicę Chorwacji Zagrzeb. Organizatorem wyjazdu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Towarzystwo Polsko Chorwackie Jadransko - Wieluń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za zdyscyplinowanie i mimo różnych niedogodności za wspaniałą atmosferę podczas wyjazdu.

Zakończenie II turnusu półkolonii w PMDKiS

Dziś zakończył się drugi turnus półkolonii zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Trzydziestoosobowa grupa uczestników pięciodniowych półkolonii mogła spędzić drugi tydzień wakacji bawiąc się i jednocześnie wiele się nauczyć. Pod opieką pracowników PMDKiS mogła bardzo intensywnie spędzić drugi tydzień wakacji. Zaplanowany program obejmował m.in. zajęcia taneczne, wokalne, sportowe, uczestnicy odbyli dwie całodzienne wycieczki do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego gdzie mogli uczestniczyć w pierwszym swoim biegu na orientację, do gospodarstwa agroturystycznego państwa Wandy i Piotra Lewik w Strobinie – wizyta ta w opinii uczestników półkolonii była jednym z najatrakcyjniej spędzonych dni. Odbyły się również warsztaty w Muzeum Ziemi Wieluńskiej wraz ze zwiedzaniem muzeum i baszty „Męczarnia”, spędziliśmy również kilka godzin w kręgielni. W ostatnim dniu uczestników półkolonii odwiedził pies ratowniczy Sunia wraz ze swymi opiekunami – państwem Aleksandrą i Jackiem Antosik, byli u nas również strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej, którzy zapoznali uczestników ze sprzętem ratowniczym, zaprezentowali sposób udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszej oferty, za mile spędzony czas oraz wszystkim pracownikom PMDKiS za zaangażowanie w zorganizowaniu półkolonii.

Za nami pierwszy turnus półkolonii w PMDKiS

Za nami pierwszy turnus półkolonii zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Trzydziestoosobowa grupa uczestników pięciodniowych półkolonii pod opieką pracowników PMDKiS mogła bardzo intensywnie spędzić pierwszy tydzień wakacji. Oferta półkolonii obejmowała m.in. zajęcia taneczne, wokalne, sportowe, uczestnicy odbyli dwie całodzienne wycieczki do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i muzeum Dywizjonu 303 w miejscowości Napoleon, do gospodarstwa agroturystycznego w Strobinie. Odbyły się również warsztaty w Muzeum Ziemi Wieluńskiej wraz ze zwiedzaniem muzeum i baszty „Męczarnia”, spędziliśmy również kilka godzin w kręgielni, oraz mogliśmy obejrzeć film w kinie „Syrena”. W ostatnim dniu uczestników półkolonii odwiedziła grupa strażaków z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej, którzy zapoznali uczestników ze sprzętem ratowniczym, zaprezentowali sposób udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas oraz pracownikom PMDKiS za sprawne zorganizowanie I turnusu. Od poniedziałku zaczynamy drugi turnus i mamy nadzieję że będzie równie udany jak pierwszy.

Spektakl "Towarzysz B" w PMDKiS w Wieluniu

W dniu 18.06.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu swoją całoroczną pracę w roku szkolnym 2018/2019 podsumowała starsza grupa "młodych aktorów" pracująca z panem Jarosławem Strzałą w kole teatralnym. Zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed swoimi rodzicami, znajomymi w spektaklu „Towarzysz B”. Spektakl był udanym podsumowaniem całorocznej pracy starszej grupy teatralnej działającej w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Dziękujemy za bardzo udany spektakl i zapraszamy na nasze zajęcia koła teatralnego od nowego roku szkolonego 2019/2020. Mamy nadzieję, że wystawiony spektakl nie odejdzie szybko w zapomnienie i że będzie możliwość zaprezentowania go szerszej grupie odbiorców ziemi wieluńskiej w wieluńskim kinie "Syrena"

Spektakl "Wieloryb" w wykonaniu grupy teatralnej z PMDKiS

W dniu 17.06.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu swoją całoroczną pracę w roku szkolnym 2018/2019 podsumowali młodzi aktorzy pracujący z panem Jarosławem Strzałą w kole teatralnym. Zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed swoimi rodzicami, znajomymi w spektaklu „Wieloryb”. Spektakl był udanym podsumowaniem całorocznej pracy młodszej grupy teatralnej działającej w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Dziękujemy za udany spektakl i zapraszamy na nasze zajęcia koła teatralnego od nowego roku szkolonego 2019/2020.

Popisy keyboardowe w PMDKiS w Wieluniu

W dniu 17.06.2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu swoją całoroczną pracę w roku szkolnym 2018/2019 podsumowali instrumentaliści kół keyboardowych prowadzonych przez pana Zbigniewa Szpikowskiego. Wszyscy uczestnicy zajęć mogli zaprezentować się podczas kolejnej edycji „popisów keyboardowych” na plenerowej scenie „Pod morwą”. Gratulujemy udanych występów, które prowadziła pani Zofia Szpikowska i zapraszamy na zajęcia po wakacjach.

Kolejne sukcesy - plastyczne, wokalne, instrumentalne - wychowanków PMDKiS

Prace wykonane przez podopiecznych pani Jolanty Łuczak zostały docenione na IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pejzaże" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach. Stefan Jurdziński zajął I miejsce, a Maciej Kosowski zdobył wyróżnienie.

W dniu 7 czerwca na VII Ogólnopolskim Konkursie Keyboardowym w Łodzi Kacper Smugowski oraz Antoni Dybka zdobyli wyróżnienia. Młodzi keyboardziści to podopieczni pana Zbigniewa Szpikowskiego.

Kolejny sukces ludowego zespołu wokalnego PMDKiS prowadzonego przez panią Jagodę Majtykę. Zespół zajął II miejsce na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej "Dziecko w Folklorze" zorganizowanym przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

Gratulujemy Smile i życzymy kolejnych sukcesów!

Występ wychowanków PMDKiS podczas Dni Wielunia

W dniu 15.06.2019 r. kolejny raz bardzo udanie zaprezentowali się tancerze i wokaliści z PMDKiS w Wieluniu podczas Dni Wielunia. Grupy tańca nowoczesnego przygotowane przez panią Grażynę Kaczmarek i wokaliści przygotowani przez panią Anetę Włodarczyk i Zofię Szpikowską zaprezentowali się w upalne popołudnie na scenie przy ulicy Podwale. Dziękujemy i gratulujemy udanego występu.

Srebrny Dyplom i nagroda dyrektora artystycznego festiwalu dla CHÓRU PMDKiS

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu zdobył Srebrny Dyplom w 54. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach w konkursie muzyki współczesnej. Ponadto zespół otrzymał nagrodę dyrektora artystycznego festiwalu - profesora Dariusza Dyczewskiego. Festiwal trwał od 9 do 14 czerwca. Każdego wieczoru w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbywały się koncerty otwarte dla publiczności podczas których każdy chór prezentował półgodzinny program. Jury oceniało 3 utwory wskazane przez zespół. Pobyt chóru z Wielunia trwał od 11 do 13 czerwca. Zespołowi akompaniował Zbigniew Szpikowski.

Link z czwartego dnia przesłuchań:

https://www.youtube.com/watch?v=WqFIkOoPOmc&t=167s

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej był dla nas wielkim przeżyciem. To że mogliśmy występować obok jednych z najlepszych chórów z Polski a nawet ze świata motywowało nas do tego by wypaść jak najlepiej. Każdy chór, którego słuchaliśmy robił na nas ogromne wrażenie. Każdy koncert był efektownym spektaklem - z innymi aktorami, strojami, zróżnicowanym programem, odmiennym brzmieniem.

Serdecznie dziękuję wszystkim chórzystom, rodzicom, opiekunom za pomoc w realizacji tego wyjazdu. Dziękuję wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły zrealizować udział chóru z Wielunia w festiwalu. Szczególnie dziękuję panu Jerzemu Nowakowskiemu - dyrektorowi PMDKiS za pomoc i wsparcie. Dziękuję panu Zbigniewowi Szpikowskiemu za piękny akompaniament i zaangażowanie. - Jakub Jurdziński

Ogromne GRATULACJE LaughingLaughingLaughing