Małe Euro - Piłkarskie Święto w Mokrsku - 28.06.2016 r.

Wakacje już w pełni, ale nasi najmłodsi piłkarze - drużyna PMDKiS Victoria Skomlin rozpocznie je dopiero dzisiaj. Na Orliku w Mokrsku odbyły się dziś nietypowe piłkarskie zawody. Chłopcy i dziewczynki z rocznika 2006 i młodsi ze Skomlina, Mokrska, Białej i Ożarowa, podzieleni na trzyosobowe zespoły, wcielili się w gwiazdy narodowych europejskich drużyn i rozegrali małe Mistrzostwa Europy. Zabawy było co niemiara. Każdy z 12-tu uczestniczących zespołów rozegrał po 8 spotkań. Jak w prawdziwym Euro mieliśmy rozgrywki grupowe, ćwierćfinały, półfinały i końcowy wielki finał. W międzyczasie chłopcy ugoszczeni zostali posiłkiem regeneracyjnym, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, trzy najlepsze drużyny dodatkowo puchary, a najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik, oraz najmłodszy uczestnik turnieju pamiątkowe statuetki. Słynny angielski napastnik Gary Lineker powiedział kiedyś, że piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy. I u nas też tak było. Wygrała drużyna Niemiec, reprezentowana przez piłkarzy z Białej, która w finale pokonała 1:0 Francję - nasz najlepszy zespół. 3 miejsce zajęła Polska reprezentowana przez chłopców z Mokrska (trzymamy kciuki, żeby nie sprawdziło się to w prawdziwym Euro). 4-te miejsce zajęli Belgowie - nasz kolejny team. Duży sukces odniósł kolejny nasz zespół, grający jako Ukraina, który niespodziewanie awansował do ćwierćfinału i ostatecznie zajął 8-me miejsce. Czwarty skomliński zespół - Czesi zakończyli rywalizację na miejscu 12-tym.

Należy podkreślić świetną organizację turnieju. Wydaje się, że wszystkie drużyny niezależnie od zajętego miejsca bawiły się znakomicie. Dziękujemy serdecznie organizatorowi panu Arkadiuszowi Piśniakowi za zaproszenie.

Barwy PMDKiS Victorii Skomlin reprezentowali: Francuzi (Mateusz Kałuża -€“ najlepszy zawodnik turnieju, Kuba Zadworny, Staś Spodymek); Belgowie (Sebastian Małycha, Patryk Dwornicki i Adam Furman); Ukraińcy (Aleks Kaczor, Mikołaj Orłowski, Wiktoria Fraszek i Ola Idasiak); Czesi (Michał Młynek, Robert Młynek, Mikołaj Siwik i Bartek Siwik).