Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej w ramach Licealiady 2016/17

W dniu 13.06.2017 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zostały rozegrane Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2016/17Powiat wieluński reprezentowały drużyny z I LO, ZS nr 1 i ZS nr 2. 

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 7 drużyn. Turniej wygrały Natalia Lichosik , Katarzyna Widera i Klaudia Bochenek z Zespołu Szkół nr 1, które w finale pokonały Monikę Janecką ,Paulinę Buczak i Wiktorię Paduszyńską z I Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunem zwycięskiej drużyny był Zygmunt Boryczka. Dwie pierwsze drużyny będą reprezentować powiat wieluński w Finałach Mistrzostw Województwa, które odbędą się 19.06.2017 r. w Łodzi.

W rywalizacji chłopców brało udział 7 drużyn. Wygrała drużyna z I LO w Sieradzu, która w finale pokonała reprezentację II LO w Sieradzu. Trzecie miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu: Jakub Amanowicza, Dominik Sobański i Tadeusz Jakubczyk. Opiekunem drużyny wieluńskiej był Andrzej Strzała. Dwie pierwsze drużyny awansowały do Finałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 19.06.2017 r. w Łodzi.

WYNIKI