Finał Mistrzostw Wojewódzkich w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach "IMS 2018/2019"

W dniu 10.06.2019 r. w Pukininie został rozegrany Finał Mistrzostw Wojewódzkich w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach „IMS 2018/2019”. Powiat wieluński reprezentowała drużyna dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Czarnożyłach (dyr. szkoły mgr Urszula Łebek, z-ca mgr Alicja Śnietura). W zawodach brało udział pięć drużyn z poszczególnych rejonów. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. Drużyna dziewcząt z Czarnożył ostatecznie zajęła wysokie drugie miejsce. 

Skład drużyny dziewcząt: Monika Mikołajczyk, Karolina Sobczak, Aldona Parzybut, Wiktoria Malatyńska, Karolina Jakubowska, Klaudia Pietrzak, Julia Adamczyk, Wiktoria Buda, Aleksandra Tataruch, Weronika Czerwińska, Wiktoria Zychla 
 
Opiekun drużyny: Arkadiusz Kipigroch
 

Międzypowiatowy Turniej Mini Siatkówki - 7.06.2019 r.

7.06.2019 r. MUKS "LIBERO" PAJĘCZNO zorganizował u siebie Międzypowiatowy Turniej Mini Siatkówki w kategorii "2" i "3" dziewcząt oraz "2" chłopców. W rywalizacji "3" I m-ce zajęła drużyna MOS-u II WIERZCHLAS w składzie: ANNA MALIKOWSKA, AMELIA MŁYNARCZYK, JULIA MOSTOWA a III m-ce zajęły ich koleżanki z MOS-u I - WIKTORIA PAPIERKOWSKA, OLIWIA SAKOWSKA, JULIA URBANEK i LENA WŁODARSKA. (wystartowało 6 zespołów)
W kategorii "2" dziewcząt sytuacja była podobna...I m-ce zajął zespół MOS-u I w składzie: MARTYNA JANAS, NATALIA NOWAK a III m-ce ich koleżanki z MOS-u II - MAJA KAPICA, WIKTORIA SZKUDLAREK. Tak więc młode siatkarki MOS-u WIERZCHLAS udanie zakończyły bogaty w zawody sezon. Zawody wzorowo przeprowadzili ROBERT BILSKI i PAULINA MIKOŁAJSKA.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym

W dniach 29-31.05.2019 r. w Zielonej Górze - Drzonkowie odbył się Finał Ogólnopolski IMS w tenisie stołowym. Udział w turnieju wzięli chłopcy (rocznik 2005) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mierzycach (dyr Małgorzata Grajoszek, z-ca Aneta Jakubiszyn) w składzie: Oliwier Dziadak, Norbert Pęcherczyk, Filip Napieraj, nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Urbanek. Zawodnicy rozegrali 5 meczów z SP Unisport Wrocław, SP Dukla, SP 365 Warszawa, ZS nr 7 Barwald Średni,  PG Walce. Ostatecznie zajęli XVIII miejsce rywalizując ze starszymi i doświadczonymi zespołami grającymi w czołowych klubach Polski. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Wierzchlas oraz łódzkiego SZS.

Finał etapu wojewódzkiego KINDER+SPORT 2019

W dniu 1.06.2019 r. w Łasku odbył się finał etapu wojewódzkiego KINDER+SPORT w kategorii "2" i "3" dziewcząt. Drużyna MOS I WIERZCHLAS w składzie: MARTYNA JANAS i NATALIA NOWAK przegrała wszystkie 5 meczy i ostatecznie zajęła ostatnie 8 miejsce. Jako pocieszenie warto przypomnieć, że w pojedynkach o miejsca V - VIII w każdym meczu coś ugrały: w meczu derbowym z koleżankami z SP 2 Wieluń I-go seta przegrały 14:16; z VOLLEY'EM 34 I ŁÓDŹ prowadziły 1:0 a tie break'a przegrały 9:11; z "CZWÓRKĄ" I ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI I-seta przegrały 16:18. Kategorie "2" wygrał zespół UMKS I TUSZYN a "3" ŁASKOVIA I ŁASK.
W kategorii "2" w tym roku wystartowało ponad 60 zespołów!

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach "IMS 2018-2019"

W dniu 27.05.2019 r. na „Orliku” w Wieluniu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach „IMS 2018-2019”. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz WOSIR Wieluń. W mistrzostwach wzięło udział 11 szkół, 6 w kategorii dziewcząt i 5 w kategorii chłopców. W kategorii chłopców wygrała Szkoła Podstawowa w Ostrówku, a dziewcząt - Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej Chłopców w ramach "IMS 2018-2019"

W dniu 24.05.2019 r. w Wierzchlesie został rozegrany Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców w ramach „IMS 2018-2019”. Organizatorem zawodów był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wierzchlesie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. W mistrzostwach wzięło udział 16 szkół, które wcześniej grały w czterech grupach eliminacyjnych. Szkoły, które wygrały swoje grupy eliminacyjne, zagrały w finale powiatowym, który został rozegrany  na „Orliku” w Wierzchlesie. Szkoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Mistrzem Powiatu Wieluńskiego w ramach „ IMS 2018-2019” został zespół Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, który będzie reprezentował nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 czerwca w Zduńskiej Woli. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy chłopcy z tego zespołu to zawodnicy WKS Siatkarz Wieluń.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt "IMS 2018/2019"

W dniu 23.05.2019 r. w Ostrówku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach „IMS 2018-2019”. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Ostrówku, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. W mistrzostwach wzięło udział 5 szkół. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Zawody wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach, który będzie reprezentował nasz powiat podczas półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 5 czerwca w Sieradzu.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców w ramach "IMS 2018-2019"

W dniu 15.05.2019 r. na obiektach przyszkolnych w Ostrówku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców w ramach „IMS 2018-2019”. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Ostrówku, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. W mistrzostwach wzięły udział 4 drużyny dziewcząt i 4 chłopców. Uczestnicy startowali w następujących konkurencjach:
- biegi krótkie: bieg na 100 m; bieg na 300 m
- biegi średnie: bieg na 600 m; bieg na 1000 m
- skoki: skok w dal
- rzuty: pchnięcie kulą (dz. – 3 kg, chł. – 5 kg), rzut oszczepem (dz - 500 g, chł. – 600 g)
- sztafeta 4x100 m

Dziewczęta:

1 miejsce - SP OSJAKÓW - 701 pkt

2 miejsce - Zespół Szkół i Przedszkola w Mierzycach - 682 pkt

3 miejsce - SP OSTRÓWEK - 664 pkt

4 miejsce - SP 4 Wieluń - 564 pkt

Chłopcy:

1 miejsce - SP 4 Wieluń  - 1112 pkt

2 miejsce - SP OSTRÓWEK - 1043 PKT

3 miejsce - SP OSJAKÓW - 998 pkt

4 miejsce - ZSiP Mierzyce - 874 pkt

Zespoły, które zajęły miejsca I - II wezmą udział w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 31 maja 2019 r. w Sieradzu.

XII Bieg Uliczny "Pętla Wieluńska"

W dniu 18.05.2019 r. odbyła się XII edycja Masowego Biegu Ulicznego „Pętla Wieluńska”, której organizatorem był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu pod patronatem Starosty Wieluńskiego Marka Kielera i Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. Uczestnicy biegu startowali w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkolaki, szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV – VI, szkoły podstawowe klasy VII, VIII i III gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe oraz w biegu głównym na dystansie 2500 m. Razem w biegu startowało 233 zawodników. Dziękujemy współorganizatorom biegu: Starostwu Powiatowemu w Wieluniu i Gminie Wieluń za wsparcie finansowe przeznaczone na medale, puchary i nagrody rzeczowe. Dziękujemy za pomoc w organizacji Wieluńskiemu Domowi Kultury, firmie Wielton, Spółdzielni PSS „Społem” w Wieluniu, Straży Miejskiej w Wieluniu, Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu, Zespołowi Szkół nr 1 w Wieluniu, wszystkim pracownikom PMDKiS w Wieluniu zaangażowanym w organizacje i przeprowadzenie biegu.

WYNIKI (miejsca od I do VI)

WYNIKI (wszyscy)