W dniu 22.09.2023 roku na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Przystanek na bursztynowym szlaku” w Ożarowie odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy  Mokrsko Zbigniew Dąbrowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ożarowie Anna Gliniarz oraz koordynatorzy SZS w Wieluniu Sylwester Wolny i Michał Janik.

Konkurencją otwierającą tegoroczną rywalizację sportową były Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci” i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

W rywalizacji w ramach „Igrzysk Dzieci” startowali uczniowie z klas IV – VI, a w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” uczniowie klasy VII – VIII.

Głównymi organizatorami zawodów byli:

  • Szkoła Podstawowa w Ożarowie
  • PMDKiS w Wieluniu
  • SZS w Wieluniu

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych klas IV – VI na dystansie 1000 metrów najlepszą zawodniczką okazała się uczennica ze Skrzynna Pabjaniak Aleksandra, a wśród chłopców Graczyk Jan z Szynkielowa.

Wśród uczniów klas VII i VIII zwyciężyła Matusiak Malwina i Krzemianowski Filip z Ostrówka. Pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek uzyskało awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywanych 28.09.2023 roku w Aleksandrowie Łódzkim.

Szczegóły w załączeniu