18 i 20 stycznia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu oraz w Szkole Podstawowej w Ostrówku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w ramach „IMS 2021-2022” (rocznik 2007-2008). Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu, Szkoła Podstawowa w Ostrówku oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.  W mistrzostwach wzięło udział 5 szkół.

DZIEWCZĘTA:

W zawodach wzięły udział 2 szkoły. W meczu do dwóch wygranych setów pomiędzy SP 2 Wieluń, a SP Wierzchlas, w wyrównanym pojedynku (SP 2 grała bez najlepszej zawodniczki) wygrały, grające lepiej w końcówkach setów, dziewczęta z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W WIERZCHLESIE 2:0 (-19, -21). Skład zespołu:

MARTYNA JANAS, ANNA MALIKOWSKA, AMELIA MŁYNARCZYK, JULIA MOSTOWA, WIKTORIA PAPIERKOWSKA, ROZALIA PARZYJAGŁA, JULIA URBANEK, LENA WŁODARSKA. Opiekun i trener: Arkadiusz Górny.

Zespół z Wierzchlasa awansował do półfinału wojewódzkiego.

CHŁOPCY:

W turnieju wystąpiły trzy zespoły, a najlepszym okazała się drużyna gospodarzy: Szkoła Podstawowa w Ostrówku.

Wyniki turnieju:

SP Ostrówek – SP Czarnożyły 2:0 ( 10,9)

SP Czarnożyły – SP Janów 0:2 (16, 21)

SP Ostrówek – SP Janów 2:0 ( 13,16)

Zwycięską drużynę reprezentowali: Dominik Kośmider, Michał Zgoda, Jakub Ignasiak, Filip Kotowski, Tomasz Witkowski, Maciej Królewicz, Krzysztof Wawrzyniak, Kamil Janik, Kacper Łagiewski. Drużyna SP Ostrówek będzie reprezentować powiat wieluński na zawodach rejonowych, które odbędą się 27 stycznia. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Damian Fojtar.

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:

  1. Szkoła Podstawowa w Ostrówku
  2. Szkoła Podstawowa w Janowie
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnożyłach

SP Ostrówek i SP Janów awansował do półfinału wojewódzkiego.